Vücuttaki Toksinleri Atmak İçin Gereken Öneriler

Vücutta biriken ve zararlı bakterilerden oluşan toksinler hastalıklara yakalanma riskini artırmaktadır. Ancak bilinçli beslenerek sağlığınızı tehdit eden toksinlerden kurtulabilirsiniz. Peki vücutta toksin biriktiğini gösteren belirtiler nelerdir?

Vücuttaki Toksinleri Atmak İçin Gereken Öneriler

Vücuttaki Toksinleri Atmak İçin Gereken Öneriler 

Sağlıksız beslenmek, uzun süre zararlı gıdalara maruz kalmak, hareketsiz yaşam tarzı birbirine bağlı olarak vücutta toksinlerin birikmesine neden olmaktadır. Hücrelerin kendilerini yenilemesine müsaade etmeyen toksinler ödem birikmesine sebep olur. Bazı hastalar toksinlerden dolayı kilo aldıklarını fark etmezler. Vücudun toksinleri dışarı atmak için karaciğere ihtiyacı vardır fakat toksinleri vücuttan atan sistemin deforme olması birikmesine sebep olur.

VÜCUTTA TOKSİN BİRİKTİĞİNİ GÖSTEREN BELİRTİLER

  • Yorgun ve uykusuz hissetme
  • Şişkinlik, hazımsızlık, gaz, kabızlık
  • Sık sık yaşanan baş ağrıları
  • Bir anda kilo alma
  • Ruhsal bozukluklar (Sinir, stres, depresyon)
  • Kas ve kramp ağrıları, kas zayıflıkları
  • Sivilce ve akne oluşumu

TOKSİN ATAN BESİNLER

Maydanoz ve Limon

Vücuttan toksin atan en etkili besinler şüphesiz ki maydanoz ve limondur. Uzmanlar, geceden bir bardak ılık suyun içerisine bir kaç tel maydanoz ve limon dilimi koyup ertesi sabah kahvaltıdan önce içilmesini tavsiye etmektedir.

Yeşil Çay

Doğadaki en güçlü antioksidan kaynaklarından biri olan yeşil çay vücutta biriken toksinlerin idrar yolundan kolayca atılmasını sağlar. Günde en fazla iki bardak tüketilmesi önerilmektedir.

Domates

Domates içeriğinde bulunan beta karoten, likopen, folik asit A vitamini sayesinde güçlü antioksidan etkiye sahiptir. Hormonsuz üretilen domateslerden gün içerisinde en fazla 5 tane tüketerek vücuttaki tüm toksinleri atılmasını sağlayabilirsiniz.

Zencefil

Vücudun ısı oranını artıran zencefil ter bezlerini ve lenf sistemini çalıştırarak hormonların artmasına yardımcı olur. Vücuttaki toksinleri atarak kanın temizlenmesini sağlar.

Hacamat

 Vücudun dışarıya atamadığı toksinlerin, ağır metallerin, kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların vücutta bıraktığı kalıntıların temizlenmesine yardımcı oluyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor, vücut direncini artırıyor. Ödem atımına yardımcı oluyor.

 

 

 


 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App 

www.karagozmedya.com