Varis Tedavisinde Tıbbi Sülük

Canlı Online Hacamat Ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK ve Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK anlatmaktadır.    +90 532 301 10 46 Whats App

Varis Tedavisinde Tıbbi Sülük
tıbbi sülük

Varis Tedavisinde Tıbbi Sülük

Tıbbi sülük tedavisi kalp ve damar hastalıklarında uzun yıllardır etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Bu tedavi sayesinde özellikle varislerden meydana gelen sancılar ve görünümde düzelmeler başarı ile sağlanmaktadır. İlk olarak varis hakkında bilgi vermek ve tıbbi sülük ile nasıl varis tedavisi yapıldığı konusuna geçmek gerekmektedir.

Varis Nedir ve Nasıl Meydana Gelir?

Varis, toplardamarda meydana gelen sarkmalar ve kapakçık sorunları ile karakterize bir hastalıktır. Damar zaman içerisinde cepleşir ve dışarıdan da dolgun bir şekilde belirgin hale gelir. Dolaşım bakımından bölgede problem teşkil etmektedir.

Varisli bir damar kişilerin görüntü olarak da istemediği bir durumdur. Özellikle kadın hastalar varisin yol açtığı görüntüden oldukça rahatsızlık duyarlar.

Varisli damarın tek yarattığı sorun görüntü de değildir. Bu damarlarda hafif ve orta şiddetli ağrı, kan pıhtılaşması ve cilt üzerinde yaralara neden olabilmektedir. Sadece ağrının görüldüğü de olmaktadır.

Bacaklarda meydana gelen varisli damarlar bacakta ağrı ve ağrılık hissi oluşturabilir.

Bacağın alt kısmında yanma, kas krampı, şişlik ve zonklama yapabilir.

Ağrılar uzun süre oturma ile veya uzun süre ayakta kalma ile artar.

Varisli damarda zaman zaman kaşınma gözlemlenir.

Damarda kanama meydana gelebilir.

Deride kırmızımsı morumsu renk değişimi gözlemlenir.

Varisli damara yakın bölgelerdeki cilt üzerinde yaralar ve iltihaplı yaralar görülebilir.Hastalığın ortaya çıkış nedeni bacağı uzun saatler dikey veya yatay pozisyonda tutmaktır. Bunu önlemek için kişilere 1 saat oturma 1 saat ayakta durma şeklinde bacak damarlarına iyi gelen uygulamalar önerilmektedir.

Ancak eğer kişide varis gelişmişse o halde tıbbi sülük ile varis tedavisi olmalıdır.

Tıbbi sülük ile varis tedavisi uygulanan hastada sülük bölgedeki kan dolaşımını hızlandırır ve düzene sokar. Aynı zamanda herhangi bir pıhtı oluşumunu da engeller. Tüm bunları yaparken sülüğün vücudundan salgılanan enzimler de hastalığın rahatlatılmasında önemli rol oynamaktadır.

Burada seans sıklığı ve seans sayısı hastanın genel durumuna bakılarak hekim tarafından karar verilen bir konudur. Hastalığın şiddeti ve ne kadar damarda meydana geldiğine göre işlemin süresi ve tüm tedavi süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir.

Tıbbi sülük ile varis tedavisi genel anlamda 5 seans ile 15 seans arasında hastanın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uygulanmaktadır.

Sülükler varislerin yoğun olduğu bölgeden tespit edilen noktalara yerleştirilerek yaklaşık yarım saat boyunca hastadan kirli kan çekerler. Aynı zamanda da vücutlarında bulunan yararlı enzimleri hastanın vücuduna doğru gönderirler.

Sülükler önceden tıbbi ortamda çeşitli aşamalardan geçirilerek steril edildiklerinden uygulama sonrasında hastanın vücuduna zararlı herhangi bir madde girişi sağlayamazlar. Bu konuda kliniklerde kendi sülüğünü kendisi üreten ve kendisi dezenfekte eden yerlere güvenebilirsiniz. Ancak dışarıda satılan ve nasıl yetiştirildikleri belli olmayan sülükler çeşitli riskleri barındırdıklarından bu tür eylemlerden kaçınmanız gerekmektedir.


 

Herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir. Ama bu alanlarda uzman olması en az 3 yıl alır. 

Bu nedenle kişiler hacamat ile hastalıklarını tedavi ettirmeyi ve bu mucizevi tedavi yöntemi sayesinde sağlığına yeniden kavuşmak düşüncesi içerisinde ise kesinlikle gerekli tüm araştırmalarını yapıp daha sonrasında bir klinik ortamında bu işlemin kendisine yapılmasına izin vermelidir.

Gerçekten uzman bir kişi tarafından yapılan hacamat kişinin neredeyse bütün sistemik hastalıklarının hem ruhani hem de bedensel anlamda seanslar ile zaman içerisinde şifa bulmasına olanak sağlamaktadır.

Evde ve hijyen kurallarına dikkat edilmeyen herhangi bir ortamda hacamat, sülük tedavisi ve akupunktur gibi herhangi bir uygulamaya izin verilmemelidir. Onun için bir berberden veya hiç bir sağlık eğitimi olmayan birsinden hacamat eğitimi alınmaz. 

 

Peki herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir mi?

 

Evet, isteyen herkes hacamat ve sülük uygulamasını öğrenebilir. 

Hacamat ve Sülük eğitimleri  genelde 1 günlük olup 1 günde hiç bir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını yapmayı öğrenip kendi ailesine yapabilecek seviyede öğrenebilir.

 

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat Ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK ve Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK anlatmaktadır. 

  +90 532 301 10 46 Whats App

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi - Hindistan) 2008'den bu yana 17  Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzman dır. 

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye'nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Canlı Online Hacamat ve Sülük  kursları için +90 532 301 10 46 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz. 

Canlı Online Hacamat ve Sülük Kursu için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 Karagöz Medya Yayın Editörü ve Reklam Müdürü  Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App 
www.karagozmedya.com