Tıbbi Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Tıbbi Sülük tedavisi konusunda en önemli husus ilk olarak hijyen koşullarıdır. Her sülük tek bir insan için ve tek bir seferde kullanılmalı ve daha sonra akollü solüsyon içerisine konularak imha edilmelidir.

Tıbbi Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Tıbbi Sülük Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Tıbbi Sülük tedavisi günümüzde hastalıkları tedavi etmek için %40 etkisi bulunduğu kabul edilen bir tedavidir. Bu tedavide amaç kirli kanı emdirmek ve sülüğün vücut salgısından çıkan enzimleri kana göndererek kişide bu enzimlerin bağışıklık güçlendirmesinde kullanmaktır.

%40 etkisi bulunduğundan bu oranı %96 - %97’lere taşımak adına hacamat tedavisi ile birlikte yapılmaktadır. Genel olarak her iki tedavide de aynı noktalar kullanılsa da hacamatın uygulama noktaları sülüğe göre daha fazladır. Sülüğü uygulamanın bazı bölgelerde uygun olmaması nedeni ile bunu mutlaka tecrübeli ve bilgili biri yapmalıdır.

Tıbbi Sülük Uygulaması

Tıbbi Sülük tedavisi konusunda en önemli husus ilk olarak hijyen koşullarıdır. Her sülük tek bir insan için ve tek bir seferde kullanılmalı ve daha sonra akollü solüsyon içerisine konularak imha edilmelidir.

Aksi halde kişiye hastalığı konusunda yardım edeyim derken daha büyük problemlere yol açabilecek çeşitli viral hastalıkların bulaşmasına yol açılabilir. Bu nedenle kesinlikle her sülüğün bir kişide ve bir defa kullanılması gerekmektedir.

Daha sonra tıbbi sülük tedavisine başlamadan önce hekimin belirttiği süre boyunca (genellikle 3 gün öncesinde) herhangi bir hayvansal gıda tüketiminden uzak durulmalıdır. Protein ağırlıklı tüm besin maddelerinden de kaçınılmalıdır.

Bunun yanı sıra işlem öncesinde 3 – 4 saat öncesinde hiçbir şey yememek gerekmektedir. Bu işlemlerin ana sebebi sülüğün uygulaması sırasında sindirim sisteminin ve vücudun rahatlamasını sağlamaktır.

Tıbbi sülük tedavisi kişinin hastalığı göz önünde bulundurularak belirli bölgelere sülüğün deri üzerinden kan emmeye başlaması ile başlar. Bu esnada vücudun arınması gerçekleşir ve kirli olan maddeler sülük tarafından çekilir.

İşlem sırasında sülükler deri üzerinden kan emecekleri için cilt üzerine işlemin yapılacağı gün herhangi bir krem, losyon ve kozmetik ürün sürülmemelidir. Bunlara parfüm sıkmak da dahildir.

Genel anlamda dünya üzerinde bilinen 650 çeşit sülük türü vardır. Bilimsel anlamda bu türlerin 15 tanesinin insan vücudundaki tıbbi sülük tedavisinde kullanılabileceği bilinmektedir. Ancak en büyük çoğunlukla bunlardan 2 tanesi tedavide yaygın bir biçimde kullanılır.

Sülüğün etki mekanizması kan emmesinin yanı sıra vücudunda bulunan enzimleri de insan vücuduna doğru salgılamasıdır. İşlem sırasında hem kan emer hem de vücudunun salgıladığı enzimleri vücuda doğru geçirir. Bu nedenle tıbbi anlamda kullanılan sülük sayısı azdır. Çünkü araştırma yaparken salgılanan enzimler dikkate alınmakta ve insana zararı olmayan, faydası dokunan enzimleri salgılayan sülükler seçilir.

5 cm’lik hacamat kupası, kantaron yağı, pamuk, makas, bistrü, flaster ve tıraş bıçağını uygulamayı yapacak kişi yanına alır. Bir de fazladan ihtiyaç anında elinin altında bulunması adına 5 tane daha ek sülük bulundurulur. Daha sonra işleme başlanır ve kişi hastalığından kurtulması adına gerekli tüm seanslara katılır. Seanslar sırasında zaman içerisinde iyileşme gözlemlenir.

 

 

 

 

 


 

 

 

Karagöz Medya İçerik Editörü ve Reklam Müdürü Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App
www.karagozmedya.com