Tıbbi Sülük ile Sinüzit Tedavisi Nedir?

Tıbbi sülük ile sinüzit tedavisi yaptırmak isteyen bireylerin akıllarına sıklıkla gelen sorulardan biri tıbbi sülük ile sinüzit tedavisinin nasıl yapıldığıdır.

Tıbbi Sülük ile Sinüzit Tedavisi Nedir?
tıbbi sülük

Tıbbi Sülük ile Sinüzit Tedavisi Nedir?

Tıbbi sülük uygulaması günümüzde pek çok sağlık sorununun çözüme ulaştırılmasında yaygın bir şekilde uygulanan yöntemler arasında bulunur.

Bu yöntemin bu denli değerli olmasındaki en büyük etken hastalıklara hızlı, pratik, ameliyatsız ve yan etkisiz bir tedavi süreci yaşatıyor olmasıdır.

Tıbbi sülük uygulaması sayesinde alt ve üst solunum yollarında yer alan birçok hastalık da aynı şekilde iyileşme şansı yüksek hastalıklar arasında yer alır. Bu uygulamalardan biri de tıbbi sülük ile sinüzit tedavisi uygulamasıdır.

Tıbbi Sülük ile Sinüzit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tıbbi sülük ile sinüzit tedavisi yaptırmak isteyen bireylerin akıllarına sıklıkla gelen sorulardan biri tıbbi sülük ile sinüzit tedavisinin nasıl yapıldığıdır.

İşlemin yapılabilmesi için ilk olarak uygulama öncesinde dikkat etmeniz gerekenlerin neler olduğunu bilmelisiniz. Bu kriterleri öğrendikten sonra uygulama gününde hazırlıklı şekilde gelmeniz gerekmektedir.

Kesinlikle cildinize bu gün herhangi bir kozmetik madde veya ilaç uygulaması yapmamalısınız.

Uygulama öncesinde nasıl beslenmeniz gerektiği veya hangi besin gruplarından uzak durmanız gerektiği konusunda da hekiminizden ön muayene esnasında bilgi talebinde bulunmalısınız.

Vücudunuz uygulama gününde temiz bir cilt olmalıdır. Bu nedenle işlemden birkaç saat önce duş almanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

İşlem esnasında hekiminiz kronik sinüzit sorununuz için hangi akupunktur noktalarını kullanacağını belirler ve buralara bir marker kalem yardımı ile işaret koyar.

Sonrasında işlem için özel şekilde yetiştirilmiş olan ve türü belirli, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış prosedür ile sülük uygulamasında kullanılacak sülükler noktalara konulur.

Yaklaşık olarak sülüklerin 40 dakika kadar bir zaman diliminde kirli kanı bölgeden emmelerine ve vücutlarındaki, insanın hastalık etkenleri ile savaşan enzimin kana doğru geçmesine izin verilir.

Tıbbi Sülük ile Sinüzit Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?

  • Tıbbi sülük ile sinüzit tedavisi aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar kişinin herhangi bir komplikasyon yaşamaması bakımından oldukça büyük önem arz etmektedir.
  • Tıbbi sülük ile sinüzit tedavisi sonrası dönemde ilk olarak beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. İlk üç gün boyunca ve hatta mümkünse 4 - 5 gün boyunca sindirilmesi zor olan hayvansal gıdalardan uzak durmalısınız. Bunun en büyük nedeni midenin kendini onarmasına ve dinlenmesine yardımcı olmaktır.
  • Kirli kan çekildiği için dokular bu dönemde kanlanır ve tazelenir. Midede de buna benzer bir olay gerçekleşir. Eğer uzun dönemde sindirilen besinler tüketilirse kişinin bulantı, hazımsızlık, mide ağrısı  vb. belirtiler yaşaması kaçınılmaz olacaktır.
  • Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta da bol su tüketmektir. Bu dönemde hücrelerimizin gerçekleştirdiği kimyasal onarım olayında tepkime için su gereklidir. Suyun yeterli miktarda alınmaması kişiyi susuz bırakabilir. Bu da dehidrasyon, cilt kuruluğu gibi sorunlara yol açabilir.

 


 

 

Aşırı Terleme (Hiperhidroz) Sorunu İçin Hacamat Tedavisi

Nefes Terapisi Neden Önemlidir?

Hacamat Tedavisi İle Şeker Hastalı (Diyabet) 

 

 


 

 

 

Karagöz Medya Yayın Editörü ve Reklam Müdürü Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App 

www.karagozmedya.com