Tıbbi Sülük ile Çatlak Tedavisi

Birçok Hastalıkta Büyük Fayda Sağlayan Tıbbi Sülüklerin Çatlaklar Üzerindeki Faydalarını Sizler İçin Sizler İçin Araştırdık

Tıbbi Sülük ile Çatlak Tedavisi
hacamat kursu

Tıbbi Sülük ile Çatlak Tedavisi

Tıbbi sülük ile çatlak tedavisi konusunda olumlu şeylerden bahsetmek mümkündür. Çatlak oluşumu sonrasında kişilerde meydana gelen hoşa gitmeyen ve estetik olmayan görüntü konusunda çok fazla tedavi seçeneğini modern tıp uygulamalarında bulmak mümkün değildir.

Daha çok estetik cerrahi alanında yapılan lazer tedavileri vb. Çözümler sunan modern tıbbın bu uygulamasının her bütçeye uygun olmadığını ve her bireye uygulanamadığını da belirtmek gerekmektedir.

Bu nedenle birçok birey her ne kadar estetik nedenlerden dolayı çatlak sorunundan şikayetçi olsa da bu problemini bir çözüme kavuşturamayabilir.

 

Tıbbi sülük uygulamasında cilt konusunda oldukça yarar bulunmaktadır. Bu yaralardan bazıları

 • Cildi yenilemek
 • Cilt hücrelerinin onarılmasına yardımcı olmak
 • Yara izlerini azaltır
 • Cilde esneklik kazandırmak
 • Kırışıklıkları azaltmak
 • Cildin kanlanmasını sağlayarak daha iyi beslenmesine yardımcı olmak gibi yararlardır

Tıbbi sülük uygulamasında bu faydaların ortaya çıkmasında en büyük etken bu özel sülük türünde kişinin kanına doğru birtakım özel enzimlerin salgılanmasıdır. Bu enzimler kişinin kanı ile sorunlu olan dokulara iletilir.

İletilen bu enzimler dokulardaki birçok sorunu cilt ile ilgili olsun ya da olmasın onarmada yardımcı olur. Bu nedenle hangi sebeple yapılırsa yapılsın modern tıbbın uygulamalarının aksine bu uygulamada görülen yan etki faydalı biçimde tesir etmektedir.

Yani, kişide tıbbi sülük, hacamat ve akupunktur gibi uygulamalarda hedef tedavinin yanı sıra kişinin vücudunda olan bazı sorunlara yönelik ek bir işlem yapılmadan çözüm bulunabilmektedir.

Vücudumuzda çatlaklar neden oluşur?

Çatlak oluşumuna yol açan durumların en başında hızlı kilo alımı veya hızlı kilo verimi öyküsü olan bir hasta ile karşı karşıya kalınmaktadır. Ancak her bireyde cilt yapısı farklı olduğundan ani kilo değişimlerinde illaki çatlak görülecek diye bir kaide de yoktur. Bu hastaların kilo değişim nedenleri çok farklı sebepler olabilir.

Çatlak oluşumuna neden olabilecek sağlık durumları:

 • Doğum
 • Kortizol içeren hormon ilaçları
 • Polikistik over sendromu
 • Obezite
 • Yeme bozuklukları
 • Psikolojik nedenler
 • Hormon dengesizlikler

Bu durumlar dolaylı olarak çatlak oluşumunun ortaya çıkmasında etkilidir. Çünkü ani kilo alımlarında veya ani kilo kaybında genellikle bu durumlar ile karşılaşılmaktadır.

Nedene yönelik tedavi dediğimiz metoda göre de bu kişilerde çatlak tedavisi yapılırken tedavinin neden kaynaklandığını bulmak ve bu etkeni de ele almak da son derece önemlidir.

Aksi halde kişiye tam anlamı ile sağlık kazandırılmış olunmaz. Çünkü salt çatlaklar ile ilgilenilse ve sorun ortadan kaldırılmasa kişide yeniden çatlak oluşumunun ortaya çıkması kuvvetle muhtemel olacaktır.

Kişinin tıbbi sülük ile çatlak tedavisi sürecinde ve tedavi sonrası dönemde beslenme düzenine de dikkat etmesi gerekmektedir. Bu sayede hem metabolizmasının yeniden düzenlenmesine yardımcı olur hem de kilosunu kontrol ederek çatlak sorununa karşı kendini koruyacak bir adım atmış olur.

 

 

Hacamat Tedavisi İle Şeker Hastalı (Diyabet) 

Depresyonda Sülük Tedavisi

Hacamat ile Zayıflamak Mümkün Müdür?

 

 

 

 

 

Karagöz Medya İçerik Editörü ve Reklam Müdürü

+90 532 445 58 49 Whats App

www.karagozmedya.com