Tıbbi Sülük Göz Hastalıklarına İyi Gelir mi?

Geçmişten günümüze ulaşmayı başarmış olan tıbbi sülük tedavisi birçok rahatsızlığa, hastalığa iyi gelmektedir. Alternatif tıp alanında değerlendirilen tıbbi sülük tedavisini günümüzde çok fazla insan yaptırmaktadır.

Tıbbi Sülük Göz Hastalıklarına İyi Gelir mi?
sülük kursu

Tıbbi Sülük Göz Hastalıklarına İyi Gelir mi?

Tıbbi sülük tedavisi olurken sülüklerin steril bir ortamda yetiştirilmiş olduğundan ve sizden başka kimsenin vücudunda kullanılmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Sülüklerin baş ve kuyruk kısımlarında kanınızı emmesini sağlayan vantuzlar bulunmaktadır. Kirli kanınızı emerek kan hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olurlar.

 Ayrıca tıbbi sülükler kanınızı emmenin yanı sıra salgıladıkları yararlı maddeleri vücudunuza bırakırlar. Sülüklerin bıraktığı maddeler bugün modern tıpta tedavisi bulunamamış olan bazı hastalıkların iyileşmesini sağlamaktadır.

Peki, tıbbi sülük göz hastalıklarına iyi gelir mi?

Gözlerde yaşanan yanma, kaşıntı, morluk, göz kuruluğu, bulanık görme, aşırı duyarlılık, şişlik, gece körlüğü ve sürekli sulanması gibi rahatsızlıklarda tıbbi sülük tedavisi kullanılmaktadır. Kanın pıhtılaşmasını engelleyip kan akışını hızlandıran sülükler göz çevresine konulduğu zaman göz damarlarında meydana gelmiş olan ödemi çözmede, iyileştirmede tek çare olarak değerlendirilmektedirler. Kas gevşetici, ağrı kesici ve mikropları yok edici özellikleri bulunan tıbbi sülük tedavisi neredeyse bütün göz hastalıklarına, rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

En Sık Görülen Göz Hastalıkları Nelerdir?

Renkleri, insanları, ağaçları, kuşları görmemizi sağlayan gözlerimiz bizim en önemli organlarımızdan biridir. Asla gözlerimizin bir zarar görmesini, iltihaplanmasını, bozulmasını istemeyiz. Ancak gözlerimiz dışarı ile doğrudan temas halinde olduğu için mikrop kapma olasılığı oldukça yüksektir. Gözlerde yaşanan hastalıkların hepsi dışarıdan kapılan mikroplardan kaynaklı değildir. Bazı göz hastalıkları genetik olarak aktarıldığından ortaya çıkmaktadır.

Gözlerde en sık görülen hastalıkları:

•            Göz tembelliği,

•            Şaşılık,

•            Miyop,

•            Hipermetrop,

•            Astigmat,

•            Sarı nokta hastalığı,

•            Katarakt,

•            Diyabetik retinopati,

•            Glokom,

•            Renk körlüğü,

•            Arpacık,

•            Üveit.

Bu hastalıklardan kısaca bahsedecek olursak:

1-          Göz Tembelliği; kişinin bir gözünde veya iki gözünde yaşanan görme keskinliğinde azalma yaşanmasıdır.

2-          Şaşılık; gözlerin aynı anda farklı yönlere bakmasıdır.

3-          Miyop; yakındaki nesneleri, yazıları net görüp uzaktaki nesneleri bulanık görme rahatsızlığıdır.

4-          Hipermetrop; uzaktaki nesneleri, yazıları net görüp yakındaki nesneleri bulanık görme rahatsızlığıdır.

5-          Astigmat; kişinin korneasının ya da göz merceği kavisinin olması gerektiği şekilde olmaması sebebi ile bulanık görme sorunudur.

6-          Sarı nokta hastalığı; yaş ilerledikçe kişinin retinasında dejenerasyonlar meydana gelmeye başlar ve bu dejenerasyonlar görme azlığına sebep olurlar.

7-          Katarakt; gözün içerisinde bulunan ve kişinin net görmesini sağlayan merceğin yaş ilerlemesine bağlı olarak saydamlığını yitirmesi ile oluşur.

8-          Diyabetik retinopati; gözün arkasında bulunan ışığı algılayan retina tabakasında hasar oluşturmakta ve körlüğe sebep olmaktadır.

9-          Glokom; göz tansiyonu adıyla bilinen hastalıkta, göz iç basıncının görme sinirini tahrip edecek kadar yükselmesi sebebi ile görme kaybı meydana gelir.

10-        Renk körlüğü; mavi ve sarı ya da kırmızı yeşil gibi renkleri ayırt etmede sorun yaşamaktır.

11-        Arpacık; göz kapağında oluşur ve sivilceye benzer. Gözünüzde ağrı ve acı hissetmenize yol açar.

12-        Üveit; göz yuvarlağının ortasındaki maddenin çevresini saran 3 tabakadan oluşan bir tabaka sarar ve bu kılıfın orta tabakasının adı ‘’uvea’’dır. Uvea bölgesinin iltihaplanmasına üveit hastalığı adı verilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Karagöz Medya Yayın Editörü ve Reklam Müdürü Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App

www.karagozmedya.com