Sülük Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

Sülük Tedavisi Kimlere Yapılmaz ?

Sülük Tedavisi Kimlere Yapılabilir?
Sülük Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

Sülük Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

Sülük tedavisi çok eski tedavi yöntemlerinden biridir. Ancak günümüzde daha sağlıklı ve uygun koşullar altında yapıldığında hastalıklara çare olabilmektedir ve sülük tedavisinin kimlere yapılabildiği çok sayıda kişi tarafından merak edilmektedir.

İlk olarak bu sülüklerin direk gölden toplanarak kullanıldığı algısı yanlıştır. Bu nedenle ne olduğu belli olmayan sülükler satın alınıp evde kendi başınıza hiçbir hijyen kuralını da takip etmeden sülük tedavisi uygulamaya kalkışmak sağlığınızı ciddi derecede tehdit altına sokar. Bunu bilerek uzman bir hekime gidip tıbbi sülük tedavisi hakkında bilgi alabilir ve hekiminiz ile muayene sırasında size nasıl bir tedavi planı sunacağı konusunda bilgi talep edebilirsiniz.

Tıbbi sülük tedavisi öncesinde sülükler vücut ile temas edeceğinden özel solüsyonlar ile sterilize edilmektedir. Daha sonrasında işlemin tüm steril koşullarına ve hijyen koşullarına dikkat edilerek tedavi özenle yapılmaktadır.

Sülük tedavisi kimlere yapılabilir sorusu halk arasında yaygınlaşmış bir sorudur. İşlemin kimlere yapılabildiği kadar kimlere yapılamadığı da büyük önem taşımaktadır.

İşlem sülük tedavisi uygulanamayan hastalar dışında herkese uygulanabilmektedir. Bu nedenle kimlere uygulanamadığına bakmak daha uygun olacaktır.

 

Tıbbi Sülük Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Tıbbi sülük tedavisi herkese uygulanabilen bir tedavi değildir ve bazı durumlarda kişilere uygulanması yarardan çok zarar getirmektedir. Bu durumların saptanabilmesi adına hekime başvurduğunuz zaman regl döneminiz ve diğer kan hastalıklarınız hakkında bilgi vermelisiniz. Bu sayede hekiminiz bu tedavinin size uygun olup olmadığına karar verecektir.

Tıbbi sülük tedavisi kimlere uygulanmaz sorusuna ise çok fazla yanıt yoktur. Bu nedenle sayılan durumların dışındaki sağlık bilgilerinizin tedaviye uygun olup olmadığını muayene sırasında hekiminiz ile tartışmanız daha doğru olacaktır.

İşlem ciddi derecede kan değerleri düşük olan anemi hastalarına uygulanamamaktadır.

Hemofili hastalarına uygulanmaz.

Kan sulandırıcı ilaç kullananlarda ciddi derecede kanama olacağından uygulanamamaktadır tıbbi sülük tedavisi uygulanamamaktadır.

Gebe veya emzirme döneminde olan annelere sülük tedavisi uygulanmaz.

Tıbbi sülük tedavisini almak isteyen kişilere hastalığın tedavisine olan tesiri arttırmak adına hacamat uygulaması da yapılmaktadır. Hacamat ve sülük tedavisi birlikte uygulanıldıkları zaman tedavideki başarı oranını %96lara kadar çekebilmektedir. Bu nedenle sülük tedavisini size yapacak olan hekiminizden hacamat hakkında da bilgi talebinde bulunmalısınız.

Tıbbi sülük tedavisi tek başına hastalıkları tedavi etmede %40 gibi güzel bir orana sahiptir. Hacamat tedavisi de aynı şekilde %40larda bir oran ile hastalık tedavilerinde başarılı olmaktadır. Bu iki terapi birlikte uygulanıldıkları zaman bu oranı güçlü bir şekilde arttırırlar ve modern tıbbın çözemediği çok sayıda hastalığa şifa olurlar.

Bu nedenle sıklıkla bu iki tedavi yöntemi aynı seanslar içerisinde uygulanmaktadır. Genellikle her iki tedavi yöntemi de aynı hastalıklara şifa olduğundan birlikte uygulanmalarında herhangi bir sakınca görülmemiştir. O nedenle her iki tedaviyi de birlikte olarak tedavi sürecini daha etkili kılabilirsiniz.

 
Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49  Whats App

www.karagozmedya.com