Hastalık Teşhis Eğitimlerine Yoğun İlgi

Hastalık Teşhis Eğitimlerine Yoğun İlgi
Hastalık Teşhis Eğitimlerine Yoğun İlgi

Hastalık Teşhis Eğitimlerine büyük ilgi.

Geleneksel Tıp Akademisi ve Hacamat Enstitüsü tarafından düzenlenen şu an için Hacamat Eğitmenleri arasında en uzman eğitmen olan Dr./N Süleyman gök tarafından verilen eğitimlere sadece Türkiye değil aynı zamanda dünya genelinde büyük ilgi gösterilmekte.

Geleneksel Tıp Hekimi Sayın Dr./N Süleyman Gök  ''belli bir süre bu Hastalık Teşhis eğitimlerine tıp doktorlarını almayı düşünmüyorum. Bu mesleği önce hemşirelere sonrada Fizyoterapistlere öğreteceğim. Bu mesleği doktorlar hemşirelerden ve Fizyoterapistlerden öğrenecekler.'' dedi.

Sayın Süleyman Gök ayrıca ''İnsan sağlığı konusunda madem sağlık bakanlığı daire başkanlığı bu konuyu çok biliyor buyursun çok biliyorlarsa kendileri de bu eğitimlere başlasın.

''Tüm Türkiye Üniversiteleri tıp Fakülteleri bir araya gelse ulaşamaycakları tecrübe birikimim var'' diyen Süleyman Gök ayrıca Hacamat Mesleğinin sadece tıp doktorlarına verilmesine çok içerlemiş. Eskiden babaanne ve ninelerin bazı mahallelerde berberlerin yaptığı bu mesleği artık doktorların TV lere çıkıp boy göstermelerine çok kızıyorum.

Daha doktor bey hacamatın ne olduğunu anlamadan hacamat anlatmaya çalışıyor.

Hacamat bir hemşire tarafından çok rahatlıkla öğrenilecek bir ilim.

Sadece doktorlara yetki verilmesi çok yanlış.  Hacamat mesleği bizce bir kez daha değerlendirmeli. Bu meslek herkes ama herkes tarafından kolaylıkla öğrenilip uygulanabilecek bir meslek. Bilhassa hemşirelere izin verilmemesi anlaşılır değil."