Hacamat Tedavisinin Sağlığa 8 Faydası

Canlı Online Hacamat ve Sülük Kursu. Hacamat Enstitüsü Türkiye'nin ilk Dünya'nın en tecrübeli Hacamat ve Sülük eğitimi kurumudur. Dünya'nın en tecrübeli Hacamat uzmanı Süleyman GÖK ve Türkiye'nin en tecrübeli Tıp Doktoru Uzm .Dr Mete ÖZTÜRK +90 532 301 10 46 Whatsapp

Hacamat Tedavisinin Sağlığa 8 Faydası
hacamat kursu

Hacamat Tedavisinin Sağlığa 8 Faydası

Hacamat Enstitüsü Türkiye'nin ilk Dünya'nın en tecrübeli Hacamat ve Sülük kursu eğitimim kurumu olup 2008 den bu yana 20 farklı ülkede 500 den fazla şehirde 25,000 bin öğrenci yetiştirerek dünya çağında marka haline gelmiş bir kurumdur.  Hacamat Enstitüsü +90 532 301 10 46 

Hacamat tedavisi sırasında kullanılan kupalar cam, bambu ve plastik malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Tedavi öncesinde bardakların kolaylıkla kayması için hastanın cildine özel yağlar sürülür. Bir süre hastanın gevşemesi ve tedaviye adapte olması için masaj yapılır.

1. Kronik Yorgunluk

Günümüz dünyasının yorucu yaşam temposu insanlarda kronik bir yorgunluk meydana getirmektedir. Genellikle zihinsel anlamda stres getiren ve beden gücünden ziyade hem beden hem de zihnin yoğun olarak iş hayatında kullanıldığı meslek gruplarında olan kişilerde meydana gelen kronik yorgunluk hacamat sayesinde kolayca giderilebilir.

Kronik yorgunluk nedeni ile kişiler iş hayatlarında ve günlük hayatlarında verimsizlik göstermeye başlarlar. Bu nedenle bu sorunu olan kişiler mutlaka hacamat yaptırmalıdır.

2. Ağrı

Hacamat ağrı gidermede kullanılan bir yöntemdir. Kanı sulandırarak ağrıların azalmasına ve kanın damarlarda daha rahat gezinmesine olanak tanır. Modern tıpta vücudumuzda ağrı meydana geldiğinde bu bölgeler genellikle kan sulandırıcı ilaçlar sayesinde rahatlatılır.

Hacamat sayesinde herhangi bir ağrı kesici kullanmadan bunu yapmak mümkündür. Özellikle kronik ağrı şikayeti olan kişilerde ağrı kesici ilaçları sık sık kullanmak böbreklere zarar vereceğinden hacamat sayesinde ağrı giderilmesi tedavisini uygulamak daha sağlıklı bir seçenek olacaktır.

3. Solunum Yolu Sorunları

Astım, bronşit, farenjit, plörezi gibi alt ve üst solunum yolları hastalıklarında hacamat uygulaması sayesinde çok iyi sonuçlar elde edilmektedir.

4- Sindirim sistemi bozuklukları

Sindirim sisteminde stres kaynaklı veya beslenme kaynaklı meydana gelen gastrit, iştahsızlık, ishal, kabızlık, mide ülseri gibi durumlarda hacamat sayesinde şifa bulan çok sayıda hasta bulunmaktadır.

5- Cildi güzelleştirme

Vücudumuzda olan biten neredeyse her şeyden cildimiz de etkilenmektedir. Özellikle kuru bir cilt çok da sağlıklı beslenmediğimizi ve yeterince vitamin almadığımızı gösterir. Hacamat sayesinde kan hücreleri yenilendiğinde ve toksinler vücuttan atıldığından cilt daha parlak ve güzel bir görünüm alır.

Ayrıca egzema, selülit, kaşıntı gibi sorunlarda da hacamat sayesinde tedavi olunabilir.

6- İç huzur

Hacamat vücuttan zararlı pek çok maddeyi uzaklaştırdığından kişinin stres seviyesini normale çeker. Kişinin daha huzurlu, daha sakin ve dingin bir hale gelmesine yardımcı olarak stres kaynaklı pek çok hastalığın önlenmesine yardımcı olur.

7- İdrar yolu hastalıkları

İdrar retansiyonu, böbrek taşı, sistit ve apse gibi durumlarda hacamat yaptırmak kişinin şifa bulmasına yardımcı olmaktadır.

8- Bağışıklık sistemi güçlendirme

Hacamat kan hücrelerini yenilediğinden savunma sistemi hücrelerine de güçlendirici bir tesir eder. Aynı zamanda lenf organlarına da faydası bulunmaktadır. Bu sayede hastaların daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmalarına olanak tanır ve kişilerde daha hızlı iyileşme gözlemlenir.

 

Peki herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir mi?

''Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını yeterli düzeyde öğrebilir ve çevresine faydalı olabilir.''

Hacamat ve Sülük eğitimleri  genelde 1 günlük olup 1 günde hiç bir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını yapmayı öğrenip kendi ailesine yapabilecek seviyede öğrenebilir.

 

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat Ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK ve Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK anlatmaktadır. 

  +90 532 301 10 46 Whats App

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi - Hindistan) 2008'den bu yana 17  Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzman dır. 

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye'nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Canlı Online Hacamat ve Sülük  kursları için +90 532 301 10 46 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz. 

Canlı Online Hacamat ve Sülük Kursu için tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 Karagöz Medya Yayın Editörü ve Reklam Müdürü  Müjdat GÜLDÜ
+90 532 445 58 49 Whats App 
www.karagozmedya.com