Hacamat Tedavisi İle Şeker Hastalı (Diyabet) 

Haziran Ayına Özel Canlı Online Hacamat ve Sülük Kursu 100₺ Uzm. Dr.Mete ÖZTÜRK +90 532 301 10 46 Whats App

Hacamat Tedavisi İle Şeker Hastalı (Diyabet) 
hacamat kursu

Hacamat Tedavisi İle Şeker Hastalı  (Diyabet)

Hacamat tedavisi birçok hastalığın tedavisinde uygulanabildiği gibi korunmak için de uygulanabilmektedir. Bu hastalıklardan biri de şeker hastalığıdır.

Şeker hastalığı ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde gözlemlenmektedir. Bunun en büyük nedeni ülke çapında hem kültürel anlamda hem de beslenme alışkanlıklarımız bakımından internetin dünyayı daha global bir hale getirmesinden dolayı değişim geçiriyor olmamızdır.

Eskiden, atalarımızın bize öğrettiği teknikler ile yemek pişirirken; bugün mikrodalga fırın kullanımı, fast food siparişleri gibi hızlı uygulamalara yönelmekteyiz.  Ancak yemeklerin içerdikleri besin değerlerinin korunabilmesi için yiyeceklerin yavaş yavaş, haşlama veya buğulama şeklinde pişirilerek tüketilmesi gerekmektedir. Aksi halde vücudumuza kalori almak dışında bir şey almadığımız gibi kaliteli bir beslenme de sağlamamış oluruz.

Ayrıca insanların metabolizmalarının yöresel olduğu da unutulmamalıdır. Bebekken annemiz tarafından nasıl beslenmişsek vücudumuz bu tür besinlere adapte şekilde büyümektedir. Sonradan yetişkinlik döneminde değiştirdiğimiz beslenme alışkanlığımız vücudumuz tarafından yabancı olarak algılanabildiğinden alerjilere, şeker hastalığı gibi durumlara olan yatkınlığımız artmaktadır.

Şeker hastalığının  bu denli sık rastlanır bir hastalık olmasının nedenlerinden biri de annelerin çalışıyor olması ve bebeklerini beslemede anne sütü yerine hazır gıdalar, mamalar ve hazır meyve püreleri vermesidir. Bu ürünlerin içerisinde hiç yoksa koruyucu maddeler yer almaktadır. Bunları bebeklerin vücuduna sokmak oldukça yanlıştır.

Bu şekilde büyüyen bireyler yetişkinlik dönemlerinde obezite ve şeker hastalığına daha yatkın hale gelmektedir. Şeker hastalığından korunmada hacamat da bu anlamda oldukça büyük önem arz etmektedir.

Hacamat kanda biriken her türlü yabancı maddenin uzaklaştırılmasında büyük bir görev üstlenir. Hacamat uygulaması esnasında hastanın vücudundan yalnızca ölü kan hücresi çekilmez. Atık maddeler, kanda biriken besinler yoluyla aldığımız kalıntılar, ilaçların ve paket gıdaların içerisinde yer alan koruyucular ve hatta aşılar, evlerde kullanılan tencereler vb. maddelerden gelen ağır metaller bile vücuttan hacamat ile uzaklaştırılabilir.

Bu nedenle herkes hayatının bir döneminde mutlaka hacamat yaptırarak vücudunu arındırmalıdır. Vücudumuzu arındırmadığımız zaman, doğru beslenmediğimiz, hareket etmediğimiz, doğru uyumadığımız ve doğru miktarda su içmediğimiz zaman bağışıklık sistemimiz vücudumuzu korumak adına ekstra efor sarf etmek zorunda kalır.

Bu nedenle kendine yeterli özeni göstermeyen bireylerde bağışıklık sistemi hasar alır ve hem bedensel anlamda hem de ruhsal anlamda bireyler hastalıklara daha yatkın hale gelirler.

Şeker hastalığından korunmada hacamat tedavisi, kişinin bu hastalık oluşmadan önce kendini koruyabilmesi adına oldukça önemlidir. Hacamat bireyi hem bu hastalıktan korur hem de metabolizmasını sağlıklı bir işleyiş içine sokar. Bu sayede kişi daha kaliteli bir yaşama sahip olur.

İleri yaşlarda görülen yorgunluk, tükenmişlik sendromu, metabolik sendrom vb. durumlara karşı da kendini korumuş olur.

Ancak burada asıl dikkat edilmesi gereken kişinin hacamat sonrasında yalnızca bu işleme güvenerek istediği gibi beslenemeyeceğini ve yine dikkatli beslenmesi gerektiğini bilmesidir.

Peki herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını öğrenebilir mi?

''Evet, isteyen herkes Hacamat ve Sülük uygulamasını yeterli düzeyde öğrebilir ve çevresine faydalı olabilir.''

Hacamat ve Sülük eğitimleri  genelde 1 günlük olup 1 günde hiç bir sağlık eğitimi olmayan dahi hacamat ve sülük uygulamasını yapmayı öğrenip kendi ailesine yapabilecek seviyede öğrenebilir.

 

Canlı Online Hacamat & Sülük Kursu

Canlı Online Hacamat Ve Sülük eğitimlerini, Dünyanın en tecrübeli Hacamat uzmanlarından Süleyman GÖK ve Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK anlatmaktadır. 

  +90 532 301 10 46 Whats App

Dr./N Süleyman GÖK (Geleneksel Tıp Hekimi - Hindistan) 2008'den bu yana 17  Ülkede hacamat sülük ve akupunktur eğitimi vermiş bir uzman dır. 

Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ise Türkiye'nin ilk ve en tecrübeli Hacamat Sülük eğitmenidir.

Canlı Online Hacamat ve Sülük  kursları için +90 532 301 10 46 yazabilir veya direk web sayfasından bilgi alabilirsiniz. 

Canlı Online Hacamat ve Sülük Kursu için tıklayınız.

 

 

İlginizi Çekecek Diğer Yazılar ;

Canlı Online Hacamat ve Sülük Kurslarına Talepler Artıyor
Hacamat ile Zayıflamak Mümkün Müdür?

Hacamat Tedavisinin Sağlığa 8 Faydası

 


 

 

 

Karagöz Medya İçerik Editörü ve Reklam Müdürü Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App

www.karagozmedya.com