Hacamat ile Kısırlık Tedavisi

Hacamat ile kısırlık tedavisi sayesinde pek çok kişi çocuk sahibi olabilmektedir. Hacamat doğurganlığı arttıran bir terapidir. Bunu yaparken temel prensibi hormon düzenlemesidir.

Hacamat ile Kısırlık Tedavisi
hacamat kursu

Hacamat ile Kısırlık Tedavisi

Hacamat çok uzun yıllardır kişilerin çeşitli sağlık sorunlarını çözmek ve sağlık durumlarını daha da kuvvetlendirmek adına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Alternatif tıbbın sunduğu mucizevi terapilerden biridir. Kişiyi tedavi ederken arındırır ve iç dengesine kavuşmasını sağlar.

Hacamat uygulaması sayesinde üreme sistemi ile ilgili pek çok sorun da çözülmektedir. Bu sorunlardan biri de kısırlıktır.

 

Hacamat hem erkek hem kadın bireyin östrojen, testesteron ve progesteron gibi cinsiyet hormonlarının bozulmuş olan seviyesini yeniden düzenleyerek dengeye sokar. Bu sayede kısırlığın yanı sıra hormon dengelenmesi ve polikistik over sendromuna sahip kadın bireylerde de tedavi amaçlı hacamat yapılabilir.

Hacamat ile kısırlık tedavisinde kirli kan çekme işlemi cinsel organlara yakın yerlere konulan kupalar ile yapılmaktadır. Bu sayede cinsiyet hormonlarını dengelediğinden doğurganlığı arttırmaktadır.

Hacamatın hamilelik öncesinde yapıldığında gebelik sürecinin çeşitli zorluklarını hafiflettiği de gözlemlenmiştir. Bu nedenle anne baba olmaya karar verdiğiniz dönemde hacamat terapisi almak hem hamile kalma şansınızı arttırır hem de gebeliğinizin rahat geçmesine yardımcı olur.

Hamilelik döneminde hacamat yapılmamaktadır. Ancak hamileliğe yakın bir dönemde yapıldığında ve daha sonrasında gebe kalındığında kadınlarda süt salgılanmasını arttırdığı bilinmektedir.

Çiftlerin çocuk sahibi olmayı planladığı dönemlerde yaşadıkları sorunlardan biri de yumurtalık tembelliğidir. Bu sorun da hacamat sayesinde çözülebilmektedir.

Erkeklerde üreme problemlerinden biri olan sperm sayısı düşüklüğünde kupa terapisi oldukça işe yaramaktadır. Hacamat tedavisi sayesinde sperm sayısında artış ve spermin daha güçlenmesi sağlanmaktadır.

Hacamat ile kısırlık tedavisi dışında üreme sisteminde bulunan çok sayıda hastalık da hem kadın hem de erkek hastalarda çözülebilmektedir.

Kadınlar genellikle regl döneminde yaşadıkları problemleri hafifletmek adına hacamata başvurmaktadır. Ancak bu dönem için kişilere tedavi uygulanırken hasta regl döneminde olmamalıdır. Regl zamanı zaten vücuttan kan akışı olduğundan kişiden bir de uygulama ile kan almak vücuda yüklenmek olacaktır. Vücuda fazla yüklenmemek adına bu dönemde kadınlara hacamat yapılmamaktadır. O nedenle bu dönemleriniz hakkında ve kan değerlerinizdeki bildiğiniz anemi gibi durumlarda hekiminize mutlaka uygulama öncesinde haber vermelisiniz. Bu sayede tedavi planınız hekiminiz tarafından yeniden düzenlenecektir.

Erkek hastalarda ise hacamat üreme sistemi hastalıklarından en çok ereksiyon bozukluklarında yapılmaktadır. Cinsel problemler kadında veya erkekte de oluşsa her zaman çiftlerin aile yaşamını bozmaktadır. Mutlu bir evlilik için kişilerin cinsel hayatlarının normal olması çok önemlidir.

Erkek hastalarda sertleşme sorunları özgüvensizliğe ve depresyona yol açmaktadır. Bu nedenle bu kişilerin bu sorununu çözmek adına mutlaka alanında uzman bir hekime ihtiyaçları vardır. Hacamat tedavisi sayesinde bu sorunu ortaya çıkaran hormon durumu bozuklukları veya psikolojik sorunlar çözülebilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Karagöz Medya Araştırmacı Gazeteci Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App

www.karagozmedya.com