Depresyonda Sülük Tedavisi

Sülüğün Depresyon Tedavisindeki Yeri Ve Önemi

Depresyonda Sülük Tedavisi
Depresyonda Sülük Tedavisi

Depresyonda Sülük Tedavisi

Depresyon günümüzde insanların hayatları boyunca bazı dönemlerde başına gelen ve dünyanın her yerinde oldukça yaygın görülen bir hastalıktır. Hastalığın şiddeti kişiden kişiye farklılık göstermektedir ve çok ileri boyutlarda daha büyük hastalıklara davetiye çıkarması ve ciddi tablolar çizmesi de mümkündür. Ayrıca gelişmiş ülkelerde görülme sıklığı gelişmemiş ülkelere oranla daha fazla olduğu da uzmanlar tarafından gözlemlenmiştir. Bu nedenle depresyon çağımızın hastalıklarından biri olarak sık sık nitelendirilmektedir.


Sülük tedavisi son dönemlerde modern tıpta da bazı alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Zaman ilerledikçe hekimler doğal yöntemlerin daha kalıcı ve sağlıklı olduklarını düşünmeye daha açık hale gelmişlerdir. Tıbbın ilk geliştiği yıllarda yapılan tedavilerin daha kalıcı olduğu ama bugün sentetik ilaçlar ile yapıldığında çoğu zaman geçici veya belirtileri azaltmada yardımcı olsun diye verilmektedir. Ancak doğal tedavi yöntemleri daha hızlı, daha kalıcı ve etki derecesi yüksek olmaktadır.

Depresyonda sülük tedavisi uygulayarak hastalığı tedavi etmek mümkündür. Sülüğün burada etki ettiği yer aslında hormon düzenlemesidir. Hormonlar düzene sokulduğunda kişide stres hormonları normal seviyeye gelir ve kişi mutluluk hormonu salgılamaya başlar. Daha sonra beyinde düşünce sistemi düzene girmeye başlar. Bu da depresyona çok iyi gelen bir durumdur.

Depresyon başka durumlardan da kaynaklanabilir. Örneğin, vücudunuzda biriken ağır metaller ve beslenme bozukluğunuz bile sizi bu duruma sokuyor olabilir. O nedenle ilk olarak depresyonun ana kaynağı bulunmalı ve tedavi planı buna göre yapılmalıdır.

Depresyonda sülük tedavisi hastalığın ana kaynağı hormonal olduğunda işe yarayabilmektedir. Dolaşım düzenlendiğinde dokular da daha oksijenli bir kan ile beslenmeye başlarlar. Bu oksijen hem kişinin duygu durumu hem de bedensel sağlığı konusunda iyi gelmektedir.

Sülük tedavisi kesinlikle bu alanda uzman olan bir kişi tarafından yapılmalıdır. Burada psikiatri ile birlikte de hareket edilebilir. Psikiatrinin verdiği ilaçların yan etkilerinden kurtulmak adına da sülüktedavisi konusunda uzmana danışılabilir. Burada önemli olan kişinin kan dolaşımını olması gerektiği halde tutmak ve vücudun homeostazi denilen iç dengesinin sağlanmasıdır.


Bu iç dengede bozulmalar olduğunda kişinin hastalanması kaçınılmaz hale gelebilmektedir. O nedenle dengeyi korumak veya bozulmuş olan dengeyi eski haline getirmek adına alternatif tıbbın mucizelerinden faydalanmakta hiçbir zarar yoktur. Aksine zarardan çok modern tıbbın ve hazır gıdaların insan vücudu içerisinde oluşturduğu sentetik birikimlerden arınmak adına atalarımızdan miras kalan tedaviler daha sağlıklı çözümler sunmaktadır.

Bu nedenle pek çok kişinin kalıcı şifa bulduğu tedavi yöntemlerine yönelerek hastalıklara doğal çözüm yolları ile tedavi almak her zaman daha doğrudur. Bu tür yöntemlerin yetmediği yerde modern tıbba yönelinebilir veya modern tıbbi tedavilere ek olarak tedaviyi daha da güçlendirerek destek olmak amaçları ile sülük tedavisi, nefes terapi, hacamat ve akupunktur gibi çözüm yollarına başvurulabilir.
 


 

 


 

 


 

 


Karagöz Medya Yayın Editörü ve Reklam Müdürü Müjdat GÜLDÜ

+90 532 445 58 49 Whats App

www.karagozmedya.com